Кой е д-р Ханс Франк?

Кой е д-р Ханс Франк?
Сигурно не знаете кой е Ханс Франк? Д-р Ханс Франк (на немски: Hans Frank), (1900 — 1946) е германски политик. Ханс Франк е генерал-губернатор на Полша по време на Втората световна война. Осъден е на смърт на Нюрнбергския процес. През септември 1939 г. Франк е назначен за Началник на администрацията при Герд фон Рундщет в Полша. След разделянето на Полша, от 26 октомври 1939 г. Франк е генерал-губернатор на окупираните полски територии (Generalgouverneur für die besetzten polnischen Gebiete), т.е. началник на генералното управление, администрирало онези полски земи, които не са пряко включени в Германия (ок. 90 000 км² от общо 170 000 км², които Германия придобива). Получава есесовския чин Обергрупенфюрер.
Франк ръководи сегрегацията на евреите в гета (еврейски квартали) и използването на полските цивилни лица като „принудителен и задължителен“ труд. Франк е пленен от американски войници на 4 май 1945 г. близо до Берхтесгаден. Впоследствие той е един от главните обвиняеми на Международния военен трибунал в Нюрнберг. По време на процеса става католик. Осъден от трибунала на Смърт чрез обесване, за Престъпления срещу човечеството и Военни престъпления. Присъдата е изпълнена на 16 октомври 1946 година.
А сега ВНИМАНИЕ:
Д-р Ханс Франк е доктор хонорис кауза на Софийския университет. Кога, как и защо е станал такъв – историята не казва. Поне не иска да ни каже, но това е факт…
Историята продължава:
„Дамата с хермелина“ (на италиански „Dama con l’ermellino“) е картина, нарисувана с маслени бои върху дърво в края на 15 век от Леонардо да Винчи. Размерите са 54,8х40,3см.
Според историците, дамата е Чечилия Галерани, която е била любовница на херцога на Милано Людовико Сфорца. През Втората световна война картината е отнесена в Германия от нацистите. В края на войната тя е открита във вилата на Ханс Франк и върната в Краков. В момента се намира в този музей: http://www.muzeum-czartoryskich.krakow.pl
На третата снимка е същата картина, нарисувана с акварел, но с „пиксели“ от американския художник Адам Листер.
Адам Листер и Леонардо да Винчи НЕ са доктор хонорис кауза – нито на СУ, нито на СБХ. Правете си изводите. А, има и още: В България няма значими творби от световната класика, вероятно няма и да има, тъй като богатите нашенци първо си пазаруват коли, вили, яхти, самолети, любовници и чак тогава посягат към…..
А на другарите, които живеят днес ще кажа – ВЪРНЕТЕ МИ КАРТИНИТЕ, които нагло си прибрахте и си измивате ръцете сега с писма, че не знаете къде са! Да не ги откриват след време във вилата на някой корпулентен господин?
толкоз с историята….
{(автор: Игор Марковски, използвани са материали от Музея в Краков, стари книги и писма от Прокуратурата и КТБ (в несъстоятелност)}
снимки:
The Lady with an Ermine (Portrait of Cecilia Gallerani)http://www.muzeum-czartoryskich.krakow.pl/, както и http://www.adamlistergallery.com/
The_Lady_with_an_Ermine Hans_Frank леонардо 8бита

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *